Thursday, April 10, 2008

{barona, čaka iela un trakais stacijas laukums}

Uztaisīju šodien shēmu, bet tā īsti netieku līdz skanerim ;). Bet ķersimies pie lietas.
Šis raksts varētu nepatikt daudziem autovadītājiem un citiem jaukiem cilvēciņiem. Mans draugs nesen bija Njjujorkā. Viena no lietām, kas samazina satiksmes negadījums ir satiksmes organizācija pāra un nepāra ielās, nodrošinoet vienvirzienu kustību...

Šo domu es atstāšu tādu puspabeigtu, bet izlasot š rakstu Jums būs skaidrs kā to realizēt mūsu pašu Rīgā. Diemžēl lai uzlabotu satiksmi nevaru īsti nodalīt šos trīs reģionus. Barona, Čaka ielu un galvenais Stacijas laukumu.

Aprakstīšu galvenās problēmas:
  1. Sastrēgumi uz čaka ielas
  2. Barona ielas nepiepildījums
  3. Zemās grīdas tramu nodalīšana no pamatsatiksmes barona ielā
  4. Nejedzīgā, sarežģītā satiksmes organizācija stacijas laukumā
Sāksim ar 1,2 problēmām.
Uzsākot zemās grīdas tramu ieviešanu bija skaidrs ka būsnepieciešama tramu sliežu pārbūve barona ielā, nodalot to no auto satiksmes. Mana ideja ir pārveidot čaka un barona ielas par vienvirziena (barona iela no paša sākuma, čaka iela no stacijas laukuma līdz ģetrūdes ielai), tramvaju tārnest uz ceļa pusi, kurā šobrīd notiek auto kustība no centra, uz barona ielas nodrošināt 2 joslu kustību uz centru, uz čaka ielas nodrošināt 3 joslu kustību no centra(+posmā no tilta, līdz ģetrūdes ielai 1 josla virzienā uz centru tikai troleibusu kustībai, lai pilnībā neizjauktu to iemītās takas;) ). Esošo tolēbusu kustību 23 un citiem maršrutiem nodrošināt caur 1ā trolēbusa līniju, veicot pagriezienu uz čaka ielas pie vērmanīša, kur pa vienvirziena ielu atkal nokļūtu uz čaka ielas.
Baronu ielu savienosim ar stacijas laukuma kustību divās vietās, raiņa bulvērī un aspazijas bulvārī.
Tagad par pašu galveno stacijas laukums.
Šī varbūt būs mana radikālākā iedoma.
Izmainot kustību barona un čaka ielā mēs jau esam vienkāršojuši kustību stacijas laukumā, jo nokļūt uz čaka ielas no stacijas laukuma kļūst daudz vieglāk, bet... vienmēr ir kāds bet, es domāju ka stacijas laukums prasās pēc radikālas plastiskās operācijas.
Kā ir tagad. Liels cilvēku pūlis cenšas nokļūt stacijā, turgū, origo, stokmanī, un pretējā virzienā. Šausmīgie pretīgie gājēju tuneļi un vēl lielā auto kustība, kurnu vēl luksaforu kalni... Cilvēkus kā "maskavā" nobāž tunelī, kurš cilvēkiem ratiņkrēslos nav pieejams.
Mana ideja ir izveidot 2 īmeņu kustību., kur cilvēkiem un raiņa būlvāra pagarinājumam līdz tiltam zem dzelzsceļa piederētu augšējais līmenis, bet pārējam transportam apakšējais līmenis.
Ko no šā mēs iegūstam:
  1. gājējiem pieder debesis un gaiss, nevis tumsa zem zemes.
  2. mašīnām būtu tikai 1 vai maksimusm 2 luksafori, otršķirīgos virzienos
  3. vienkāršota pieeja stacijai, origo, stokamnim
Tā kā merķeļa, sateklas (virziens uz centru tiktu novirzīts uz merķeļa ielu) un čaka ielu virziens ir ārā nocentra, tad ĻOTI vienkāršojas kustība tunelī starp raiņa un merķeļa ielu (tikai virziens ārā no centra). Tikai no raiņa ibūlvāra sāktos kustība virzienā uz daugavu, kuram būtu pievads uz aspazijas bulvāri...

Šajā gadījumā shēma laikam izteiktu visu ;)
Drīzumā būs...
Virziens uz centru

View Larger Map
Virziens ārā nocentra

View Larger Map

No comments: